Типи контейнерів для перевезення вантажів

Контейнери поділяються на наступні типи: 

  1. Стандартні контейнери
  2. Рефрижераторні контейнери
  3. Суховантажні контейнери
  4. Танк-контейнери
  5. Ізоляційні контейнери
  6. Вентиляційні контейнери
  7. Open top контейнери
  8. Flatrack контейнери
  9. Контейнери для насипних вантажів

Рефрижераторні контейнери (рефконтейнери)

Рефрижераторні контейнери або рефконтейнери — це контейнери с термоізоляційним корпусом з пінополіуритану, що оснащенні холодильною установкою, яка підтримує всередині рефрежиратора температуру в діапазоні від -25°С до +25°С.
Рефрижераторний контейнер має два основних конструкційних блоки: корпус та рефрижераторний агрегат. Його корпус складається з несучого каркасу та пінополіуританових сендвіч-панелей з зовнішнім покриттям з дюралюмінієвого листка ( товщина — 2,0 мм) та внутрішнім покриттям з профілірованої листової харчової нержавіючої сталі ( товщина — 0.6 мм). Підлога рефконтейнеру виготовлена з Т-подібного алюмінієвого профілю з якістю розрахованою на використання при обробці товару звичайного складського навантажувача. 

Двері виготовляються з тиж самих, що й корпус пінополіуритановий сендвіч-панелей та оснащені спеціальними засовами, що дозволяють герметично закривати грузовий відсік контейнеру.

Потік повітря з відповідною температурою подається з рефрижераторного агрегату всередину контейнеру на рівні підлоги, потім проходить вздовж Т-подібних профілей підлоги, в кінці контейнеру піднімається вздовж дверей до стелі і вже тоді вздовж стелі повертається в рефрижераторний агрегат. Під час циркуляції повітря, в залежності від визначених параметрів, нагріває чи охолоджує внутрішній об'єм рефрижератора, забезпечує таким чином температуру та вологість, що необхідні для підтримання визначеного режиму збереження товару. 

Суховантажні контейнери

Суховантажний контейнер — контейнер, що служить для транспортування та зберігання штучних та наволочних вантажів. В залежності від розмірів розрізняють 20 та 40 футові контейнери ( стандартні, високі — "High Cube"). 

 

Танк-контейнери

Танк-контейнери (цистерни) — використовуються для перевезення рідини та зріджених газів. 

Танк-контейнер являє собою контейнер, що складається з каркасу ( різних елементів), цистерни, укомплектованих арматурою та іншими приладами з вивантаженням як під дією сили тяжіння, так і під тиском. 

Танк-контейнери значно полегшують перевезення — вони дуже зручні при завантаженні та транспортуванню. Базовим транспортним модулем э 20 футовий контейнер (20'x 8'x8'6"), тому танк-контейнер можна перевозити автомобільним, залізнодорожним та водяним транспортом. Використання танк-контейнерів забезпечує збереження та безпечність транспортування вантажів. 

Контейнери для сипучих вантажів

Контейнер для сипучих вантажів являє собою універсальний контейнер з верхніми завантажувальними та розвантажувальними люками та служить для перевезення сипучих вантажів.